SAREX NONEL YÜZEY BAĞLANTI elektriksiz kapsül ürünü sahip olduğu gecikmeyi delik-içi kapsüllerine iletmek ve delikler arasında bir gecikme sağlamak üzere tasarlanmıştır. Kapsüle duyarlı patlayıcıları ateşlemekte kullanılmaz.

Yüzey bağlantı kapsül başlıklarına özel bir konektör yerleştirilmiştir ve bu konektörlere 5 adet şok tüp yerleştirilebilir. Konektörler gürültü seviyelerini azaltmak ve şarapnel etkinin yaratabileceği kesim sorunlarını ortadan kaldırmak için düşük patlayıcı şarjına sahiptir. Başka bir yüzey bağlantı kapsülü ya da elektrikli kapsül ile ateşlenebilmektedir.

Her deliğe ayrı bir gecikme verme imkânı sağladığından hava şoku ve yer sarsıntısı seviyelerinin düşürülmesine yardımcı olur. Sulu ortamlardan, zorlu hava koşullarından, radyo dalgaları ve statik elektrikten etkilenmeyerek güvenli kullanım sağlar.

SAREX Nonel Yüzey Bağlantı elektriksiz kapsülleri 5 çeşit gecikmeye sahiptir:

9-17-25-42-67 ms. Gecikme sürelerine göre konektörleri farklı renklerdedir. Renk kodları aşağıdaki tabloda listelenmektedir.

Gecikme Aralıkları

Konektör Rengi

9 ms

Siyah

17 ms

Sarı

25 ms

Kırmızı

42 ms

Beyaz

67 ms

Mavi

 

Şok tüp sarımı karışıklığa ve düğüme izin vermeyecek şekilde sarılıp sabitlenmiş olup, hızlı ve kolay bağlantı sağlar. Patlatma dizaynı incelenirken delik-içi kapsüllerinden kolayca ayırt edilebilmesi için kırmızı şok tüple üretilmiştir.

 

Şok Tüp Özellikleri

Tüp Dış Çap

3,1 ± 0.15 mm

Tüp İç Çap

1.2 ± 0.1 mm

Patlayıcı Şarjı

15-20 mg/m

Tipi

3 katmanlı

Patlama Hızı

2.000 m/s ± 100 m/s

Tüp Rengi

Kırmızı

Tüp Uzunluğu

İsteğe göre

UN Kodları

UN Adı

Elektriksiz Kapsül

UN No

0360

Sınıf

1.1 B