SAREX NONEL DELİKİÇİ TS (Tünel Serisi) elektriksiz kapsül ürününün temel işlevi delik içindeki kapsüle duyarlı patlayıcıyı ateşlemektir.

Yeraltı madenlerinde, tünellerde, şaftlarda, hendeklerde ve kaya hareketi için yeterli zaman sağlamak için uzun gecikmelerin gerektiği diğer yüzey işlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Patlatmaya tam doğrulukta gecikme imkânı vererek mükemmel atım kontrolü sağlar. Sulu ortamlardan, yer altı koşullarından, radyo dalgaları ve statik elektrikten etkilenmeyerek güvenli kullanım sağlar. Hava şoku ve yer sarsıntısı seviyelerinin düşürülmesine yardımcı olur.

SAREX NONEL DELİKİÇİ TS (Tünel Serisi) kapsül ürünleri 100 ms – 8500 ms gecikme sürelerinde ardışık 26 seriden oluşmaktadır. İnfilaklı fitil bağlantısı sağlayan T-konektör takılarak kullanılırlar. Yüzey bağlantı kapsülü, elektrikli kapsül ve minimum 5 gr/m infilaklı fitil ile ateşlenebilmektedir.

Deliğe yerleştirilen kolon şarjındaki patlayıcıyı duyarsızlaştırmadan ateşlenmesini sağlar. Kapsüllerdeki 800 mg lık PETN şarjı patlatma eşik enerjisi için yeterlidir.

Şok tüp sarımı karışıklığa ve düğüme izin vermeyecek şekilde sarılıp sabitlenmiş olup, hızlı ve kolay bağlantı sağlar.

 

Şok Tüp Özellikleri

Tüp Dış Çap

3,1 ± 0.15 mm

Tüp İç Çap

1.2 ± 0.1 mm

Patlayıcı Şarjı

15-20 mg/m

Tipi

3 katmanlı

Patlama Hızı

2.000 m/s ± 100 m/s

Tüp Rengi

Sarı

Tüp Uzunluğu

İsteğe göre

UN Kodları

UN Adı

Elektriksiz Kapsül

UN No

0360

Sınıf

1.1 B