SAREX NONEL DELİKİÇİ MS elektriksiz kapsül ürününün temel işlevi delik içindeki kapsüle duyarlı patlayıcıyı ateşlemektir.

Her türlü yüzey patlatmalarında (yol yapımı, yer üstü maden ve taş ocakları, temel kazıları vb.) delik-içi kapsül olarak kullanılır. Sulu ortamlardan, zorlu hava koşullarından, radyo dalgaları ve statik elektrikten etkilenmeyerek güvenli kullanım sağlar.

Genel olarak bu seride 500 ms gecikme kullanılmaktadır fakat müşteri talebine göre 25 ms’den 500 ms’e kadar ardışık 20 çeşit gecikme kullanılabilmektedir. İsteğe bağlı olarak TS kapsüllerinde kullanılan infilaklı fitil bağlantısı sağlayan T-konektör takılarak da kullanılabilir. Yüzey bağlantı kapsülü, elektrikli kapsül ve minimum 5 gr/m infilaklı fitil ile ateşlenebilmektedir.

Deliğe yerleştirilen kolon şarjındaki patlayıcıyı duyarsızlaştırmadan ateşlenmesini sağlar. Kapsüllerdeki 800 mg lık PETN şarjı patlatma eşik enerjisi için yeterlidir.

Şok tüp sarımı karışıklığa ve düğüme izin vermeyecek şekilde sarılıp sabitlenmiş olup, hızlı ve kolay bağlantı sağlar. Patlatma dizaynı incelenirken yüzey bağlantı kapsüllerinden kolayca ayırt edilebilmesi için sarı şok tüple üretilmiştir.

Şok Tüp Özellikleri

Tüp Dış Çap

3,1 ± 0.15 mm

Tüp İç Çap

1.2 ± 0.1 mm

Patlayıcı Şarjı

15-20 mg/m

Tipi

3 katmanlı

Patlama Hızı

2.000 m/s ± 100 m/s

Tüp Rengi

Sarı

Tüp Uzunluğu

İsteğe göre

UN Kodları

UN Adı

Elektriksiz Kapsül

UN No

0360

Sınıf

1.1 B