SAREX NONEL Çift Gecikmeli elektriksiz kapsüller yüzey uygulamaları için delik-içi MS kapsülünü (450/500 ms ) ve yüzey kapsülünü (genellikle 25 ms) birleştirerek kullanımı sağlar. Bu kombinasyon, iki adet yerine bir adet ürünün depolanmasını ve daha kolay envanter yönetimi sağlar. Böylece nakliye için gerekli alan gereksinimi azaltılmış olur. Özellikle kanal patlatması gibi uzun seri patlatmalarında kullanım kolaylığı sağlar.

Toplamda daha az bağlantı gerektiğinden patlama paternlerinin Çift Gecikmeli kapsüllerle bağlantısı daha hızlı gerçekleşir. Patlatma düzeninde daha az ürün kullanıldığından bağlantı noktalarındaki dağınıklık azalır ve görsel denetimler daha kolaydır.

Sulu ortamlardan, zorlu hava koşullarından, radyo dalgaları ve statik elektrikten etkilenmeyerek güvenli kullanım sağlar. Deliğe yerleştirilen kolon şarjındaki patlayıcıyı duyarsızlaştırmadan ateşlenmesini sağlar. Kapsüllerdeki 800 mg lık PETN şarjı patlatma eşik enerjisi için yeterlidir.

Her iki tarafta bulunan kapsülün gecikmesi istenildiği şekilde üretilebilmektedir. Yüzey bağlantı kapsülünün gecikme değerine göre renkleri kodlanır.

Şok tüp sarımı karışıklığa ve düğüme izin vermeyecek şekilde sarılıp sabitlenmiş olup, hızlı ve kolay bağlantı sağlar. Patlatma dizaynı incelenirken yüzey bağlantı kapsüllerinden kolayca ayırt edilebilmesi için sarı şok tüple üretilmiştir.

 

Şok Tüp Özellikleri

Tüp Dış Çap

3,1 ± 0.15 mm

Tüp İç Çap

1.2 ± 0.1 mm

Patlayıcı Şarjı

15-20 mg/m

Tipi

3 katmanlı

Patlama Hızı

2.000 m/s ± 100 m/s

Tüp Rengi

Sarı

Tüp Uzunluğu

İsteğe göre

UN Kodları

UN Adı

Elektriksiz Kapsül

UN No

0360

Sınıf

1.1 B